SAS MÁ ŠPORT - rozhýbeme deti

Autor: Ivan Husár | 18.1.2020 o 9:24 | Karma článku: 1,85 | Prečítané:  610x

Na príklade volejbalového klubu v Púchove vysvetlím ako na to. V Púchove existuje 50 rokov volejbalový klub. Niekoľko titulov. Väčšinu športov dotovala fabrika Matador. Privatizácia. Šport zdochol. Aj futbal, aj hokej. 

Po čase sa chlapčenský volejbal do haly v Púchove vracia. Mládež už pár rokov funguje. Tréneri pritiahli 160 detí do haly. Celá činnosť detí však rok čo rok visí na gume od gatí rôznych papalášov, systémov a projektov.
Ministerka Lubyová kúpi na Štrbu do Tatier drahý ratrak, prispeje národným motokáram, diagnostickému labáku. 
Kapitán Danko povie: "Musíme kúpiť ešte dve stíhačky F16, lebo jedna nám to na Sliači neubrzdila a skončila na ľadovej ploche v Bystrici. Potrebujeme novú stíhačku a musíme znovu obnoviť hokejovú halu."
Primátorka, primátor, starostka, starosta, poslanci, komisie povedia, že je nutné v meste nové parkovisko pri cintoríne, kino do hospicu. Máme tu projekt na nikam nevedúcu cyklotrasu a potrebujeme spojiť obce. Oblek, topánky, vzťahy, styky, známosti.

V SaS sme v januári 2020 predstavili program Návod na lepšie Slovensko. V ňom je kapitola Vzdelaná spoločnosť a tam nájdete o.i. aj program SAS MÁ ŠPORT. 
Jedna kapitola pojednáva aj o "patente" SaS - voľnočasové poukazy.
V skratke. 
160 detí.
160 poukazov.
Hodnota poukazu bude trojnásobok životného minima, dnes je to cca  630 eur. 160 x 630. Rátajte sami.
Rodič dostane poukaz a rozhodne.
Volejbalový klub v Púchove, ako oprávnený prijímateľ poukazov, (má vzdelaných trénerov, je registrovaný, má kde činnosť vykonávať, podlieha národnému športovému zväzu) poukaz bez byrokracie prijme (aplikáciou) a môže sa začať pracovať. Plánovať, organizovať, nakupovať, hľadať možnosti rozvoja.
Súperí s futbalom, hokejom, plávaním, tenisom, karate, ale aj s folklórom. Funguje to.
Dnes 160, o päť rokov 300 detí. Nevydalo? Nedalo sa? Nezvládli sme? Nevieme to robiť? Máme trénera ožrana? Kupujeme deťom tričká za 70 centov? Hlavný dozorca - rodič povie: dosť.
Podotýkam, že iniciatíva rodiča nesmie narúšať kompetencie, mantinely, ale to je len a len interné nastavenie klubu a zvládnutie príčetnosti všetkých zainteresovaných.
V SaS považujeme vyplnenie voľného času detí za verejný statok. V programe strany SaS na webe sa dozviete podrobnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?