Začať musíte v škôlkach.

Autor: Ivan Husár | 31.5.2019 o 9:45 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  859x

4.ročník Olympiády materských škôl.Projekt športovania s deťmi v predškolskom veku funguje 6 rokov, olympiáda má za sebou ročníky štyri. Z roka na rok je to lepšie. Krajšie, prepracovanejšie. Bezchybnejšie. Začína to byť dokonalé.

Štyri roky - posledný májový štvrtok, ak nepadne na MDD, lebo počas Dňa detí mávajú deti v škôlkach divadielko, kúzelníka, ZOO. 
Do atletickej haly Elán v Bratislave príde niekoľko materských škôl bojovať na olympiádu. 10 disciplín. 6 atletických, 4 loptové.
Občas nepríde jedna škola, inokedy iná. Stabilné sú z Búdkovej, Gorazdovej, Pionierskej, Adámiho, Ivánky, pridali sa Ostrovania z Rovinky, Šamorína. Vítaní sú všetci. Hlavne, aby sa nám Petržalka z Bohrovej opätovne vrátila.
Výsledky? Nepodstatné. Časy? Metre? Úspešné pokusy? Dtto. Radosť je podstatná. Radosť a srdce.
Školy si musia ušiť svoju vlajku, musia sa naučiť obe slohy slovenskej hymny. Oblečú sa do nami rozdaných pestrofarebných tričiek. Dostanú Jupíka. Pozveme, ale odizolujeme rodičov, ktorí majú tendencie pomáhať, utešovať, hladkať plačúcich potomkov. Necháme si podpísať tie kraviny GDPR a ideme na to. Tradične príde exkluzívny partner TVJOJ a švagriná s foťákom.
Tento rok sa podarilo niečo výnimočné. LIVE prenos na HUSTE.TV

https://huste.joj.sk/udalost/14375-detska-olympiada/highlight

Chcem sa úprimne poďakovať: kolegovi Rasťovi Baňasovi - sportujsnami.sk, priazni viceprezidenta VKP Eda Hronského.
Obrovská vďaka päťdesiatim lektorom, ktorí dobrovoľne prídu pomáhať pri disciplínach. Poklona všetkým aktívnym riaditeľkám a učiteľkám, ktoré obdivuhodne deti na akciu pripravia. Potlesk Peťovi Strížovi, ktorý bravúrne zvládol bodovanie.
Lacimu Asvanymu, ktorý nám požičia halu Elán. Martinovi Čánikovi, ktorý bol premiérovo na mikrofóne a akciu parádne dotvoril.
Atletickej reprezentantke Ivete Putalovej a jej trénerovi Marcelovi Lopuchovskému, ktorí veľmi dobre vedia, akú silu má pre deti vzor. Vzor driny, vzor odriekania, vzor, ktorý zavesí víťazom na krk medailu. Veľký obdiv rodičom, že chápu.
Vďaka dvom nadáciam: z Volkswagenu a TV JOJ. Jablká boli dobrejablka.sk. Lepšie na Slovensku nerastú.
Dosť bolo slov, viet, pozrite si video. Hovorí za všetko. Ak sa vám chce, šírte dobrú zvesť.


 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prokuratúra nariadila vypočuť bývalého príslušníka SIS Kosíka

Zastavenie vyšetrovania starej kauzy SIS bolo nezákonné.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?