Matej Tóth je nevinný - hyeny sa na chvíľu stiahnu

Autor: Ivan Husár | 5.10.2017 o 8:15 | (upravené 5.10.2017 o 13:27) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  796x

Hon na čarodejnice skončil. Matej Tóth je nevinný. Olympijskému víťazovi z Ria bezostyšne odpálili dopingoví komisári Majstrovstvá sveta 2017 v Londýne. Jedno májové ráno pred rokom mali prísť komisári ma ohlásenú kontrolu atléta.

Vagabundi však prišli až večer. Amatéri. Zaliali len pred chvíľou vycikavšiemu sa Maťovi žalúdok vodou, rezli žilou, namerali, porovnali a odrovnali. Po veľmi dlhom čase, v pravý čas, uprostred etapy prípravy na MS ukázali prstom na Tótha a povedali: chodiť chvíľu nebudeš. MS v Londýne boli pre športovca Slovenska za rok 2016 fuč.
Maťo Tóth mal dve možnosti. Vykašle sa na to, riskne, že mu odoberú vydreté zlato z Brazílie, zalezie niekam na lazy, alebo bude bojovať. Nespať. Trápiť sa. Donekonečna nastavovať štít na ochranu svojej cti, ženy a detí.
Čeliť debilom na sociálnych sieťach, pochybovať o zmysle života. Študovať, čítať, hľadať svetových a domácich fachmanov. Platiť ako murovatý.
Tóth sa rozhodol do úmoru dokázať nevinu. Podobne, ako keď nič netušiaci poctivý dedinčan musí richtárovi a farárovi vysvetliť obvinenie susedy, že kozu im on neukradol, lebo jej ožratý mužíček ju včera v šenku prehral v mariáši. Dokáž, keď suseda je promiskuitná.
Nepoznám osobne Maťa Tótha, ale mal som ako tréner bohaté skúsenosti s diletanstvom dopingových komisárov.
Bývalý šéf antidopingu SR pedantne vytváral široký štáb dopingových komisárov, z ktorých istá časť odborne nemala o dopingu ani ánung. Kožiar, zubár. Ich atestácie boli od hematológie, biochémie na míle vzdialené.
Jediný motív šéfa agentúry bol vytvárať sieť jemu zaviazaných lekárov, spriadať silné pavučinky, siahajúce až k vysokej politike. Hľadal typy spolupracovníkov, ktorí budú podpisovať nevykonané kontroly, milenecké služobné cesty na juh sveta, ktorí budú spoluvydávať "jeho" kadejaké brožúrky pre nekontrolovateľný zisk.
Vysielal v súťažnom období trestné komandá na stretnutia najvyšších súťaží na Slovensku. Zo zákonnej vyhlášky o antidopingovej kontrole komisári podstatné články ignorovali. Posledná ním vyslaná kontrola skončila úplným fiaskom - hráči si vzájomne čúrali do pohárov. Občasný hulič trávy radšej necikal. Zaplatené vždy agentúra dostala a tak komisári veselo lovili nepohodlných.
Hrôzostrašne pre mňa vyznela informácia, že človek, ktorý dostal 24 hodinovú výpoveď od vtedy nového ministra školstva, našiel odborné prichýlenie v atletickom zväze. Určite ponúkol teraz Tóthovi faktúru za poradenstvo. Veď v tom vie chodiť. 
Verím, že momentálne ADA SR pod vedením Dr.Csaderovej, ktorá vymenila toto antidopingové monštrum, má chliev už čistý.
Ak je (bolo) to na Slovensku tak, je možno bežné aj vo svete vo sfére antidopingu zámerne ublížiť. Nie hľadať vinníkov s testosterónom v tele, ale poľovať na úspešných. Uznajte, taká Mária Šarapovová. 31.12. si môže vziať tabletku meldónia a ráno po Silvestri je už prípravok zakázaný. Hrabe im? Nekoketujete s myšlienku, že čoskoro nabehnú na Sagana?
V antidopingu neustále chrti naháňajú zajace. V zásade sú bez šance. Doping je obrovský biznis a antidoping to vlastne kopíruje. Doping je stále o krok vpredu. Vrátane technického. Proti nemu haldy komisárov, drahé kontroly, neskutočne nákladné laboratóriá a techniky boja, biznis sudcov v arbitrážnom svetovom súde. Lovci krviniek. Prídu kedy chcú, koľkokrát chcú, kam chcú. Asi by sa neštítili vstúpiť s bažantmi na močenie aj do lóže na operu.
V lete najnovšie vymysleli a atletická federácia im to musí zožrať, že atlétky, ktoré budú mať stanovenú normu určitého hormónu nad limit, nemôžu pretekať so ženami. "Baby", chcete zlato? Tak si to rozdajte na tartane s mužmi. Sodoma gomora. Individualizmus tela, osobnosti sa oficiálne poprie. Tóthovi pol roka odmietajú uznať biochemické individuálnosti jeho tela a zároveň musí hľadať dôkazy amatérskych postupov komisárov čeľade hyaenidae.
Nepoznám osobne Maťa Tótha, to som už spomínal, ale jednoducho neverím, že Maťo si dopĺňal krv nejakou svojou dávkou vzácnej tekutiny. Nebodaj si pumpoval do žíl krv nejakej gazely. Veď to by asi nechodil, ale cválal.
Maťo - hor  sa na Tokio. Ideálne je - pre istotu - dať si urobiť šikmé oči. Budeš nenápadný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?