Budúci bordel v športe

Autor: Ivan Husár | 26.6.2015 o 8:30 | Karma článku: 6,91 | Prečítané:  1936x

Dovetok k blogu zo stredy. Igor je prezident na ďalšie štyri roky. Poznám ho osobne, gratulujem. Nemeček v predvolebných debatách povedal o.i.,že chce ešte štyri roky šéfovať zväzu a potom ho odovzdá v dobrej kondícii nástupcom.

Ok. Hokej s futbalom sú lídri zväzov. Funkcionárom týchto športov sa ľahko otvárajú dvere parlamentu, vládnej budovy, kedykoľvek sa dostanú k splnomocnencovi vlády pre šport.
Ak chce staronový prezident Nemeček o štyri roky odovzdať hokej v lepšej kondícii, tak nech okamžite, ihneď iniciuje zmenu stanov v téme spôsobu voľby. Je aktívny pri tvorbe nového zákona o športe, momentálne aj Lintner, tak nech sa pokúsia spolu urobiť v hokeji vzorové stanovy. Pre všetky ostatné zväzy. Nech ukáže Chmelárovi, Draxlerovi, Pellegrinimu, Gallisovi, že demokracia, sloboda a autonómnosť je jedna vec, ale štát, ktorý sype do týchto občianskych združení peniaze, predsa nemôže pripustiť stanovy fašistického razenia.
Nech je hokejový šéf lídrom aktivít, aby sa zo športových noriem odpálili kadejaké paragrafové pokrivenia. Nech sa pokúsi do konca roka zlikvidovať v pripravovanom novom zákone o športe kardinálnu sprostosť, ktorá je jednou z nosných ideí zákona  - väčšia autonomita zväzov a federácii.

Dajte si do lišty tento link http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/215411030520019/video/ a nastavte si čas 48:52. Takto dopadol šport aj v Čechách. Spôsobom rozdeľovania financií - zo zákona - sa zvýšila moc zväzom a federáciám.
Ako tréner nikdy nehádžem hráčov do jedného vreca, neurobím tak ani teraz, ale šport na Slovensku riadi veľká väčšina darmožráčov a spráchnivelých diletantov. V mnohých zväzových štruktúrach parazituje veľký počet pijavíc.
Plánovaná snaha zvýšiť autonómiu zväzov = vytvárať priestor a možnosti pre totálne zabetónované pozície, na neobmedzený čas. Pre vytváranie čoraz korupčnejšieho prostredia. Pre silné zištné väzby. Posilnená autonómia zväzov = častejšie odrby v tendroch, vo výberoch na všetko. Pre kvitnúce rodinkárstvo. Idea silnejúcej autonómie zväzov je produkt hláv, v ktorých je jasný motív, rozdeľuj a panuj. Ďaleko za dôchodok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?