Bordel v športe

Autor: Ivan Husár | 24.6.2015 o 10:40 | Karma článku: 4,44 | Prečítané:  1410x

Vo štvrtok si budú delegáti hokeja voliť nového prezidenta. Funkcionári NItry žiadajú, aby sa voľby nemohli zúčastniť zamestanci zväzu. Písal o tom pred pár dňami denník SME.

V článku sa píše, že v hokeji bude voliť 119 ľudí a z toho 21 spolupracovníkov súčasného prezidenta hokeja.
Vo volejbalovej federácii bude na jeseň pracovná konferencia a o dva roky neskôr volebná. Od roku 2005 stojí na čele volejbalovej federácie multifunkcionár ing. Halanda. Bude viesť tretiu pracovnú konferenciu od svojho zvolenia. 2007 - 2011 a na jeseň 2015. Ak sa ani na tejto konferencii nepodarí delegátom otvoriť Stanovy federácie a to sa im teda nevydarí, tak v roku 2017 bude Halanda opäť zvolený.
Šancu kandidovať na šéfa SOV po olympiáde v Londýne premrhal, takže šéfom olympijského hnutia na Slovensku sa už nikdy nestane a ak nebude mať nejaké bludné ambície stať sa šéfom FIFA namiesto Blattera, opäť bude kandidovať na šéfa volejbalu. Vyhrá preto, lebo v dnešných stanovách má ešte pre voľbami tutových 19 hlasov. Ostatné získa propagandou.
Volí sa sám. Jeden hlas.
Volia ho členovia Dozornej rady. Sú síce volení, ale umne ich mená podhodí plénu.5 hlasov.
Zvolia ho určite všetci členovia Správnej rady. Pred rokom 2005 fungoval cca 11-členný - volený - Výkonný výbor, v ktorom mali miesto zástupcovia klubov, trénerov, rozhodcov. V ňom by takú oporu nemal a preto si Halanda šikovne po zvolení v roku 2005 presadil Správnu radu. To je jeho rada. Jeho ľudia. On si ich do nej vyberie a menuje. Absurdné. 6 hlasov - 6 verných.
Členovia exekutívy
- sú to jeho zamestnanci v pracovnom pomere. Ak mu nedajú do urny hlas, prídu o zamestnanie. Pevne verím, že funkcionári Halanda a Singer, ktorí sú zároveň aj v Správnej rade aj v Exekutíve majú len jeden hlas a nie po tri. Bolo by to absurdné, ale stanovy to neobmedzujú a na Junáckej je všetko možné a aj realizovateľné. Takže 4 hlasy.
V súvislosti s Exekutívou je ešte jedna bizarná vec. Žiaden predpis nehovorí o tom, že počet členov exekutívy je nejako obmedzený. Halanda si svoju moc kľudne môže upevniť aj tak, že na federácii zamestná a do exekutívy posadí 27 upratovačiek.
Zástupcovia klubov (Extraliga). Buďme optimistickí. Minimálne dve ruky, Halandom vedené, hodia do urny lístočky s jeho menom. Určite pedantne označené. Za svoje družstvá, ktoré má SVF vytvorené vo zväzovvých centrách - Trenčín a Nitra. Nebuďme naivní, že to budú iba dva. Jeden verný na ďalekom východe Halandovi asi zakape, ale veď on sa už za dva roky vynájde.
Dajme ako neskutočne naivní iba 2 hlasy.
Asociáciu klubov prezident umne zlikvidoval, vlani sa mu to podarilo aj s trénermi. Tieto hlasy za asociácie zo Stanov zrejme v urne nebudú. Kto vie.
Asociácia beach volejbalu - tutový 1 hlas. Plážovému volejbalu šéfuje člen Správnej rady, ten dúfajme bude mať hlas iba za Správnu radu, ale hlas si prisvojí určite zamestnankyňa federácie. Asociácia možno ani nefunguje, možno nemá ani orgány, nemá už ani web, ale o dva roky určite zreinkarnuje.
Poslednou várkou sú ostatné kluby. Odhadom okolo 20-25 delegátov. V predvoľbách tejto skupiny urobili mocipáni určité paragrafované obmedzenia, aby mali túto masu plne pod kontrolu. Z tohto stáda má Halanda určite pár hlasov krvou podpísaných, viacerí už nevidia, nepočujú, nechodia, rozhodujú za nich právoplatne vnuci. A títo potomkovia dostanú cez deda v igelitke za odmenu od bossa maketu Mikasky, pexeso a plyšáka SVF. Buďme naivní - 0 istých hlasov.
Suma sumárun, konferencia ešte nezačne a prezident hnutia má v urne systémovo 19 lístkov - chi chi chi tajných. Nielen volebná, ale aj pracovná. Jej program. Otvorenie Stanov napríklad. 
Ak by prišiel niekto z exteriéru, podobne ako v hokeji - konkurent Lintner hlasovať nemôže, ale súčasný prezident hokeja áno. Rovnako ako v hokeji musí sa voliť po starom, lebo ak by sa aj pred voľbami systém voľby zmenil, musí ísť do stanov a príslušné ministerstvo má na schválenie 30 dní.
Ak sa volejbalu nepodarí v septembri predpis na pracovnej konferencii upraviť, Halanda žiaden nový cement do upevnenia svojej stoličky kupovať už nemusí. Vsjo jasno.
Počas čítania si určite mnohí poviete, veď si ho voliči demokraticky zvolili, veď si v roku 2005 delegáti predpisy odklepli. Hovno. Museli by ste tam vtedy sedieť. Jedna skupina (41) unavene dvíhala ruky, 27 bolo proti a ostatní sedeli s igelitkami vo vlaku. Šikovne to celé odrbal chalanisko. Profesionál.
Zajtra dám dovetok.Nefandím v hokeji nikomu. Ale bordel tam majú rovnaký, akurát tem pomer 19:cca 75 máme desivejší my vo volejbale.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?