Dali sme do laty dopingových komisárov

Autor: Ivan Husár | 12.4.2011 o 12:53 | (upravené 12.4.2011 o 15:33) Karma článku: 4,90 | Prečítané:  1328x

Šéf Antidopingovej agentúry SR Dr.Miroslav Motyčík poslal opäť raz na volejbalové stretnutie do haly v PKO raziu. Zažil som už vo VKP, či Doprastave viacero dopingových kontrol a musím konštatovať, že v sobotu 26.3.2011 si konečne, prvýkrát, dopingoví komisári plnili vzorne svoje povinnosti a pracovali v duchu litery zákona a patričnej vyhlášky o dopingovej kontrole. Zrazu to šlo.

Minulý rok a viackrát predtým sa správali ako arogantné hoviadká.

Komisári prišli tentoraz do haly včas, mali dostatok času celú akciu dôkladne pripraviť. Vlani prišli desať minút pred zápasom a začali šíriť všade chaos.

Komisári sa prezentovali správnym počtom poverovacích dekrétov, vlani im jeden chýbal, lebo "im ho nedali do kufríka". Počas celej akcie sa dokázali správať mimoriadne pokojne, slušne, zatiaľ čo pred rokom odporne demonštrovali svoju moc, právomoci a kompetencie.

Komisári boli na t.r. kontrole rovnakého pohlavia, minulý rok tomu tak nebolo, hoci im to zákon jasne a taxatívne špecifikuje.

Komisári mali v sobotu správny počet písomných výziev pre daný počet športovcov.

Komisári tentoraz žiadneho trénera, hráča ani rozhodcu pred stretnutím neotravovali. Svoje poverovacie dekréty na akciu v sobotu adresovali do správnych rúk organizátora súťaže. Netrvali nezmyselne na žrebovaní hráčov na kontrolu pred stretnutím, zatiaľ čo mnohokrát predtým iritovali všetkých zúčastnených päť minút pred zápasom. Vlani komisárka, Dr.Guldánová, dokonca na svoju prítomnosť a chuť pracovať poukazovala u trénera súpera ešte aj počas prvého oddychového času, v priebehu prvého setu!!!

Komisári sa zdržiavali pred a počas stretnutia play off v určenej stanici dopingovej kontroly a nevysedávali na pive, ako vlani.

Komisári počas zápasu vyžrebovali po šesť hráčov oboch družstiev, síce bez svedkov, na čo síce majú právo, ale nebýva to úplne obvyklé, ale aspoň neotravovali sprostosťami vzduch. Hráčov vyžrebovali na základe zoznamu hráčov, ktorí boli uvedení v zápise o stretnutí. Minuloročný oheň vzbľkol vzhľadom k aktu, v ktorom komisári svojou neprofesionalitou žrebovali hráčov zo širšej súpisky a na zoznam sa dostali aj dvaja hráči VKP, ktorí vôbec neboli na zápas nominovaní, resp. sa v hale ani nenachádzali. Pred pár rokmi dokonca komisári žrebovali hráčov z bulletinu pre novinárov a z oboch družstiev, vtedy VKP a Prešov, vytiahli viacerých hráčov, ktorí vôbec neboli v hale prítomní a tvrdošijne trvali na ich kontrolovaní. Diletantíííííí.

Komisári po stretnutí odovzdali, v duchu noriem, hráčom výzvu na kontrolu, hráči im protokol podpísali, chlapcov VKP nechali presne v duchu statí vo vyhláške vychladnúť a nasmerovali ich k odberu vzoriek .

Na rozdiel od vlaňajšej kauzy sa im zrazu v sobotu podarilo aj všetkých hráčov identifikovať na základe preukazov totožnosti, vlani túto základnú povinnosť čistoty hry nezrealizovali.

Odbery boli hotové, vládla pokojná atmosféra, počas kontroly Dr.Slepčan ochotne vysvetľoval rôzne odborné "nuansy" následného spracovania odobratého materiálu. Odovzdané kópie dokumentov, podanie rúk. Koniec. Radosť spolupracovať.

Dvaja funkcionári VKP vlani odmietli podpísať žrebovací protokol s "čiernymi dušami" a vzbĺkol oheň a vášne. Všetko malo svoju dohru na disciplinárnej komisii, arbitrážnej a nakoniec aj v mimoriadnom odvolaní na Správnej rade SVF. Tohtoročný priebeh dopingovej kontroly dokázal, že vlaňajší trest pre oboch našich funkcionárov bol sprostým výsledkom znôšky klamstiev dopingových komisárov a inkvizičného huckania funkcionárov SVF Dr.Motyčíkomi. Bŕŕŕŕ.

Bolo by namieste, aby sa príslušní pracovníci na Ministerstve školstva, ktoré zriadilo Antidopingovú agentúru, pozreli na prsty jej šéfa. Stálo by za to pouvažovať o značnom krátení rozpočtu pre takúto zbytočnú organizáciu, aspoň o dve tretiny a ušetrené prostriedky by šli na šport mládeže. Zákonodarcovia by mali skontrolovať, či si môže Dr.Motyčík vo svojej dielni vytvárať kadejaké pseudoúpravy vyhlášky a publikovať ich na "svojom" webe.

Záverom chcem povedať, že rozpálením vlaňajšej kauzy, v ktorej (ako obvykle) stálo vedenie volejbalovej federácie - dosraté z Motyčíkovho tlaku - na strane agentúry, nie klubu, hoci jej člen bol TOTÁLNE V PRÁVE, sme sa postarali o nápravu, skrátka, dali sme ich do laty.

Ivan Husár, VKP Bratislava

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?